Dziś wszyscy mówią nam, jak osiągnąć sukces i szczęście. Tu mała synteza najbardziej cennych dla mnie reguł.

 1. Trzeba żyć, pracować z optymizmem i pasją. Ufaj sobie i swoim umiejętnościom. Rób to, co kochasz. Rób to z pasją.
  Jak to rozpoznać? To ta aktywność, która sprawia Ci najwięcej frajdy i nie męczy.
 2. Ciężko pracuj i nadal kochaj to, co robisz.
 3. Skup się na jednej rzeczy – nie wszystkich – bez rozmienianie się na drobne. Nie masz czasu na wszystko. Nie tracić czasu na głupoty i nic-nie-robienie? Nie próbuj rozwijać swoich słabych stron – szkoda czasu. Skup się na najmocniejszych – tu osiągniesz najlepsze efekty. 😉 Sam wybierz, Kim chcesz być i nie realizuj cudzych ambicji i pragnień. Wybierz to, co Ty chcesz robić. To Twoje życie i Twój wybór.
 4. Nigdy nie rezygnuj. Sukces jest wiarą. Dąż uparcie do celu. Porażki traktuj jak lekcje. Ucz się na błędach własnych i cudzych. Mierz wysoko, wtedy znajdziesz to, czego szukasz. Jeśli wszyscy mówią Ci, że to niemożliwe albo, że jeszcze nikt tego nie zrobił – SUPER – Ty możesz być pierwszy. Pracując u kogoś, zawsze będziesz tym drugim, dlatego pracuj dla siebie i bądź numerem jeden. Wartościowe rzeczy nie przychodzą łatwo. Cenimy to, co kosztowało nas najwięcej wysiłku. Dlatego warto marzyć i podążać uparcie za marzeniami.
  Osiągasz to, co wybierasz. Nie bój się porażki. Porażka Cię nie definiuje, tylko uczy i czyni silniejszym i jeszcze bardziej skupionym. Wstań i idź dalej. Wybacz sobie, innym i rusz dalej. Wyrzuć plecak wątpliwości – po co Ci dodatkowy ciężar?
 5. Trzeba mieć cel. Szukaj dobrych pomysłów i mądrych, nowych, prostszych rozwiązań już istniejących problemów. Problemy jednych są zyskiem innych. Czasem wystarczy zapytać czego potrzebuje Twój klient i mu to dać. Szukaj nowych szlaków. Nie możesz oczekiwać innych rezultatów, jeśli cały czas postępujesz w ten sam sposób. Łam reguły. Twórz własne zasady. Myśl inaczej. Niech strach przed porażką nie trzyma Cię w miejscu. Wybierz drogę dla siebie. Sam nadaj sens i wagę.
 6. Daj coś od siebie. Trzeba robić więcej. Udoskonalaj wszystko, co robisz. Rozwijaj się i ucz nowych rzeczy. Likwiduj problemy na bieżąco, nie czekaj aż urosną. Zawsze dawaj odrobinę więcej, niż oczekują od Ciebie.
 7. Wnoś wartość. Stwórz coś dobrego dla innych, a nie tylko dla Ciebie. Pomagaj innym. Nie myśl tylko o sobie. Sukcesem warto się dzielić.
 8. Bądź wytrwały. Nieliczni wygrywają na loterii a Tobie pisana jest Ciężka praca – nie ma drogi na skróty. Uparcie wspinaj się w górę.